TOP 10 výrokov politikov v roku 2018

Autor: Pavol Zlacký | 18.12.2018 o 8:14 | Karma článku: 10,02 | Prečítané:  20160x

Ako po minulé roky aj tentoraz som pripravil výber tých najzaujímavejších výrokov politikov za ostatných 12 mesiacov. Predošlé výbery nájdete tuto: 201120122013201420152016, 2017.

1. Keď cítim hlúposť, musím sa ozvať.

- Miroslav Lajčák komentoval svoje výhrady voči návrhom SNS

 

2. [P]rečo zostávajú v takejto koalícii opakovane kolaborujúcej s fašistami vie len bankový účet Bélu Bugára. 

- Miroslav Beblavý o strane Most-Híd

 

3. Povedali ste, že 20 percent našich žien sa stretlo s tým, že boli doma napadnuté. Súčasne ste povedali, že väčšina žien sa s takým buď nestretla alebo to neavizovala. To znamená, že tie štyri pätiny žien rešpektujú isté postavenie v spoločnosti, a že ich manželia takéto konanie v podstate v rodinnom živote nejak nevyužívajú.

- Jaroslav Paška, poslanec NR SR za SNS.

Keď som si Paškov výrok prečítal, hovoril som si, že musel byť nepresne citovaný, lebo toto je des. Ale presne tieto slová zazneli v diskusii na TA3 (od 1:02:00)

 

4. Ak prestane fungovať bordel, treba vymeniť dievčatá, nie postele. 

- Robert Fico radil na sneme ČSSD v odkaze na výmeny v regionálnych štruktúrach Smeru

 

5. Stretnú sa hudobník, bývalý riaditeľ televízie, súčasný primátor a kresťanský konzervatívec. Čo je to? V Bratislave pred voľbami diskusia štyroch najsilnejších kandidátov na primátora. V Trenčíne pred voľbami aj po nich Richard Rybníček."

- Ondrej Dostál, poslanec NR SR za SaS o Vallovi, Mikovi, Nesrovnalovi a Mrvovi.

 

6. Vždy som tvrdil, že Fico je len sofistikovanejší Mečiar, ktorý hovorí po anglicky a vie používať príbor. A veril som, že skôr, alebo neskôr aj skončí ako Mečiar. Je až neuveriteľné, ako rýchlo sa táto analógia v posledných dňoch napĺňa a mozaika doplňuje. Takže už je jasné, že Fico má svojho Lexu (Kaliňák), Nagyovú (Trošková), Sýkoru (Vadal), Rezeša (Brhel, Výboh), Flašíka (Tomáš), Kňažka (Maďarič), Kováča (Kiska), Remiáša (Kuciak) a dokonca má aj svoju Elektru (Bonaparte). Po včerajšku došlo dokonca k personálnemu prieniku – Fico a Mečiar majú toho istého Sorosa. Naozaj dokonalé splynutie. 

- Ivan Mikloš v marci 2018

 

7. Novinári v dnešnej dobe majú až priveľmi veľké možnosti písať slobodne. 

- poslanec NR SR za SNS Karol Farkašovský ani nie tri mesiace po vražde Jána Kuciaka

 

8. Za vládu bez Roberta Fica na jej čele by nehlasoval žiaden poslanec nášho klubu a to vedia aj deti v materskej škôlke. Takýto nápad by sa nezrodil v hlave nikoho na Slovensku, ani večer v šenku po siedmej borovičke. 

- Ľuboš Blaha, predseda výboru NR SR pre európske záležitosti.

Súdruh Blaha pár dní na to vyslovil dôveru vláde Petra Pellegriniho a svoj facebookový status radšej zmazal. Tak ako maže aj akékoľvek kritické komentáre pod inými svojimi statusmi.

 

9. Môj osobný názor sa nezhoduje s oficiálnym názorom, ktorý mám ako riaditeľ Slovenskej informačnej služby. 

- riaditeľ SIS, Anton Šafárik, nominant SNS

 

10. Prezident by mal byť čo najstarší, aby bol pre štát čo najmenej nákladný. Nezabúdajme, že štát mu po konci funkcie platí nejaký dôchodok. 

- Anton Hrnko, predseda branno-bezpečnostného výboru, SNS. Ďakujem pánovi Hrnkovi, že hoci sa mu musím skladať na jeho obleky aspoň mi dodá jeden výrok ročne do môjho výberu.

 

Do poslednej chvíle som sa nevedel rozhodnúť, ktrorý z množstva Hrnkových výrokov vybrať a tak som sa rozhodol sem pridať ešte druhý:

To, že sa snažím slušne obliekať, je moja osobná vec a platím si to zo svojho. Vy, ako podlí treťosektoroví aktivisti ste poslední, čo môžete niekoho obviňovať, že berie nezaslúžené peniaze. Ten judášsky groš, čo dostávate za to, že zapredávate Slovensko a pod markou slušnosti by ste tu chceli zaviesť protiprirodzené vzťahy, zhúliť našu mládež drogami a nakomandovať tu neprispôsobivých cudzincov, je tak smradľavý, že sa ani neodvažujete naznačiť, z ktorej diery ste vyliezli.

 

Bonus: kpt. Andrej Danko, CtrlC, CtrlV je iná liga a jeho citáty už vydali na knihu. Ostatní politici len ťažko môžu súťažiť s jeho výrokmi a preto zopár z nich zahŕňam v rámci samostatnej sekcie:

- Vždy som sa snažil byť Andrejom.

- Pre akúkoľvek spoločnosť je nebezpečné, ak sa do popredia dostávajú krikľúni a nevzdelanci a intelektuálna špička národa mlčí v kúte.

- Ťažko sa reaguje na ženu, ale ja zareagujem.

- Nie náhodou sa Slováci v okolitých štátoch stávajú premiérmi, primátormi miest. Máme to vo svojej genetike.

- Ja som zlo a diabolstvo zo SNS vyháňal.

- Pozrite sa na záverečné práce ľudí, ktorých teraz nebudem menovať.

- Želám si, aby Slovensko malo prezidenta, ako je Miloš Zeman, ktorého prijímajú svetoví lídri, ktorý má múdrosť, charizmu.

 

Ďalšie výroky sa už do TOP 10 nezmestili, ale zopár kvalitných nájdete ešte tuto.
Ak vás tento rok zaujali aj iné výroky politikov, napíšete do diskusie.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Špeciálny prokurátor Kováčik ide do väzby, rozhodol súd

Súd zobral do väzby aj druhého obvineného Norberta Pakšiho.

Komentár Tomáša Prokopčáka

Prevrat na STU

Na Slovenskej technickej univerzite sa pokúsia odvolať rektora.


Už ste čítali?